Święta Lipka:
Sanktuarium Maryjne, które znamy z XIV wiecznych przekazów słownych a w XVII wieku konsekrowano tam kościół. Bazylika zachwyca swoją architekturą jak i lokalizacją wśród lasów i jezior. Miejsce warte obejrzenia i wysłuchania koncertu organowego. Najmłodszych i ich najbliższych bez wątpienia przyciągną kolorowe stragany i sprzedawane na nich regionalne pamiątki.

Zamek w Reszlu:
Okazała warownia, zbudowana na przełomie XIV i XV wieku, której historia jest świadectwem zmiennych losów tutejszych ziem. Warto poświęcić trochę czasu i wdrapać się po schodach na basztę, skąd roztacza się przepiękny widok na Reszel. Kto wie, może gdzieś w zaułku spotkacie starego rycerza Zakonu.

Wilczy Szaniec:
Kwatera wojenna Adolfa Hitlera, która stała się sławna za sprawą wielkości zbudowanych fortyfikacji oraz zamachu zrealizowanego w 1944 roku. Jak wiemy Hitler przeżył zamach, choć jego śmierć pod koniec wojny dalej okryta jest tajemnicą. Jeśli niestraszne Wam komary, a bunkry i fortyfikacje wojenne intrygują – to dla Was wymarzone miejsce.

Zamek w Kętrzynie:
Imponująca budowla z XIV wieku otoczona murem i położona na wzgórzu. Idealne miejsce na historyczne podróże w czasie – polecamy Muzeum Regionalne. Pod koniec lipca na Jarmarku św. Jakuba, można spotkać rzemieślników, kupców i wędrownych artystów.

Spływ Krutynią:
Jeden z najbardziej znanych szlaków kajakowych na Warmii i Mazurach o długości ponad 100 km. Niski poziom trudności z malowniczymi krajobrazami to wręcz wymarzone miejsce na rodzinną wyprawę. Standardowo przepłynięcie całego szlaku zajmuje od 5 do 7 dni. Jednak proponujemy krótsze wycieczki – kilkugodzinne lub jednodniowe. Bliskość natury i przepiękne krajobrazy to niewątpliwie podstawowe atuty Krutyni.

Mikołajki:
Miasto, które jest Polską stolicą żeglarstwa, nie wymaga dodatkowych rekomendacji. Odnowione stare miasto i wiele atrakcji oferowanych w sezonie. Warte odwiedzenia z uwagi na panującą tam atmosferę stworzona przez żeglarską społeczność.

Biskupiec:
Niewielkie miasteczko, położone wśród lasów i jezior, zachwyca swoim urokiem i niedawno odrestaurowanym ryneczkiem. W sezonie letnim przyciąga Turystów wieloma atrakcjami kulturalnymi , koncertami i wystawami. Godne polecenia jest wejście po schodach na wieżę widokową zlokalizowaną tuż przy rynku w Kościele św. Jana Chrzciciela, skąd przy dobrej pogodzie rozciąga się przepiękna panorama na okolicę.

Olsztyn
Olsztyn to nie tylko uroczo położone miasto Warmii, ale gród mający ponad 650-letnia historię. Ślady jej pozostały do dzisiaj, a duch wielu znakomitości unosi się nad Starym Miastem. Architektura obronnej Warmii XIV wieku, niepowtarzalna secesja XIX i XX wieku, interesujące spektakle, koncerty, wystawy to wszystko sprawia, że ci którzy zdecydowali się tu przyjechać chętnie wracają. Spacerując uliczkami Starego Miasta podziwiać można pozostałości murów obronnych, masywną sylwetkę zamku i jego ciekawe zbiory muzealne. Dla miłośników gwiezdnych podróży proponujemy Olsztyńskie Planetarium. Lubujących się w czynnym spędzaniu czasu miasto oferuje kilkanaście kilometrów kwadratowych Lasu Miejskiego, jedenaście jezior, rzekę Łynę – wszystko z zagospodarowanymi szlakami.
To także doskonałe miejsce na zakupy oczywiście dla tych, którzy bez nich żyć nie mogą.

Mrągowo:
Jedyny taki „Dziki Zachód” we Wschodniej Europie znajduje się w Mrągowie. Z Choszczewa w kilkanaście minut można dojechać do malowniczego miasteczka usytuowanego pomiędzy jeziorami. Najbardziej rozpoznawalna impreza w roku to „Piknik Country”, który przyciąga tysiące turystów z kraju i ze świata. Jednak poza tym dość hałaśliwym weekendem (przełom lipca i sierpnia) miasto oferuje dobrą infrastrukturę turystyczną, restauracje i tereny zielone. W sezonie zimowym, położona na granicy miasta Góra Czterech Wiatrów przyciąga narciarzy i deskarzy, którzy próbują swoich sił na stoku.